ריהוט גן ראטן או רהיטי גן נרדי?

עם התפתחות הטכנולוגיה בעולם, כך גם התגלו חומרים חדשים שאפשר לייצר מהם ריהוט גינה. אחד מהם הוא הראטן, שזוכה בשנים האחרונות לפריחה משלו. בחנות ריהוט גינה קפיטול ניתן למצוא ריהוט גן ממגוון חומרים – אחד מהם הוא ראטן טבעי שנחשב עמיד בתנאי מזג אוויר קשים אולם דורש טיפול אחת לכמה חודשים, וכן רהיטי גן מראטן סינטטי המשרים מראה של החומר הטבעי.

הראטן נחשב לחומר נאה מבחינה אסתטית, והוא אף הפך לפופולארי מאוד גם בישראל. בחברת קפיטול מדגישים ללקוחות את הפגיעות של רהיטים מראטן סינטטי מול קרני השמש – הוא עשוי מסיבים סינטטיים שרובם נצרבים תחת חשיפה לשמש חזקה. לעומת זאת, רהיטים העשויים מראטן טבעי נחשבים חזקים ועמידים יותר. את רהיטי הראטן הסינטטי מומלץ להציב במקום מוצל או מתחת לפרגולה שתגן עליו מנזקי הגשם והשמש.

ראטן טבעי הוא חומר העשוי מקלעות של נצרים, וכולל בתוכו סוגי גזעים סיביים של עצי תמר טרופיים הגדלים באפריקה, אסיה ואוסטרליה. הקוטר של החומר בתחום ריהוט גן מתחיל ממילימטרים ספורים ומגיע עד לקוטר של 5-7 ס"מ. ריהוט גן ראטן נחשב ליקר יחסית משום שהוא מגיע לשווקים לאחר שנעשתה עליו עבודת גימור גבוהה, תוך השקעה בעיצוב, וכן נהוג לשלבו עם חומרים נוספים כמו אלומיניום, ברזל, בדים שונים ועוד בבניית מוצרי ריהוט גינה. הוא נחשב לחומר שקל לעבוד איתו, ולכן חלק ממוצרי רהוט גינה שלו יגיעו לאחר שהחומר שלו עובד לכדי מגוון צורות שונות.

כמו כן, קיימים גם רהיטים העשויים מראטן סינטטי, דמוי נצרים, שהפך בשנים האחרונות לפופולארי מאוד בארצנו. כיום נוהגים לייצר ממנו מגוון של מערכות ישיבה, בין היתר משום שהוא עשוי מחומרים שנראים כטבעיים.

כיום, חברת נרדי איטליה מייצרת מגוון רהיטי גן - שולחנות, כסאות, ספסלים, כסאות נוח ועוד בעיצוב המזכיר מאוד את חומר הראטן, אולם בזכות החומרים המעולים והאיכות האיטלקית, המוצרים עמידים בתנאי מזג האויר הקשים למשך שנים רבות וניתן להינות מהם לאורך זמן רב יותר מאשר מוצרי הראטן המגיעים מהמזרח הרחוק.

ניתן לסכם כי רהוט גן ראטן נחשב יוקרתיי ונאה במיוחד, אולם מומלץ להתייעץ עם מומחי ריהוט הגן בבית רהיטי גן קפיטול, כדי לוודא את יכולת הרהיט להישאר נאה גם לתקופה ארוכה.

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags