ריהוט גן - נקיון ותחזוקה

הקיץ כבר כאן ואנו רוצים ליהנות מישיבה בחוץ על ריהוט גן איכותי ונקי. במאמר זה נלמד את העקרונות לשמירה ותחזוקה של ריהוט גינה שברשותינו.

לאחרונה קראתי באחד האתרים הנחשבים מאמר, העוסק בתחזוקה ונקוי של ריהוט גן. לצערי, הכותב לא נשמע בקיא למדי בתחום והציע רעיונות מעולים העונים על השאלה איך להרוס את ריהוט הגן שלכם, ולא איך לשמור עליו...

אני אנסה להסביר בקצרה איך כן לדאוג למערכות הישיבה לגינה שלכם, כך שישרתו אלכם לאורך זמן ולא יהרסו.

ריהוט גן מעץ: ככלל, ריהוט גן מעץ מלא אמור לעמוד בתנאי חוץ – גם בשמש הקופחת וגם בגשם, לחות, מי השקיה ושטיפה. לפני רכישת סט ריהוט גן מעץ חשוב לוודא שהעץ אכן מיועד לעמידה בכל התנאים האלו ומהם אמצעי התחזוקה העדיפים.

בדרך כלל את ריהוט הגן מעץ ניתן לנקות ע"י שטיפה במים ולאחר שהתייבש מומלץ לתחזק בשמן ייעודי לשמירה על העץ. במידה והעץ התייבש ומורגשים "זיפים", או לחילופין יוצא שרף מהעץ, ניתן לשייף בנייר שיוף עדין להחלקה ולאחר מכן לשמן את העץ.

ריהוט גן אלומיניום: יתרונו של האלומיניום שאינו מחליד ויכול לעמוד בתנאי חוץ ללא תחזוקה מיוחדת, פרט לשטיפה במים. ברם, כשאנו רוכשים פינות ישיבה לגינה העשויות אלומיניום, יש לבדוק אילו עוד חומרים משולבים, למשל – יריעות טקסטילן, חלקי עץ ופלסטיק וכו'. חלקים נוספים אלו עשויים שלא לעמוד בשמש, או לחילופין יהרסו מלחות.

לכן, מומלץ לוודא עם המוכר שמערכת ישיבה לגינה כולה עמידה בתנאי חוץ, או מה הטיפול והתחזוקה המומלצים כדי לשמור על ריהוט הגן לאורך זמן.

כסאות פלסטיק: ובכלל סטים העשויים פלסטיק ונגזרותיו – מומלץ להקפיד ולרכוש סטים מתוצרת איכותית, כאלו המוגנים בציפוי כנגד קרינת השמש ולכן יעמדו לאורך שנים בתנאי חוץ בלי שצבעם יידהה.

בכדי לא לפגוע בציפוי כנגד קרינה של ריהוט גן מפלסטיק חשוב להקפיד ולרחוץ אותם במים וסבון עדין בלבד (כגון סבון כלים) וללא שימוש באקונומיקה או כל חומר מעכל אחר, כמו כן הקפידו להשתמש בספוג עדין שלא ישרוט את הציפוי.

ריפוד לריהוט גן: ישנם סוגי ריפודים רבים לריהוט גן. חלקם עמידים יותר וחלקם פחות. ככלל, ככל שהריפוד נעים יותר לישיבה עליו, כך הוא עמיד פחות בתנאי חוץ. וודאו אם וכיצד ניתן לרחוץ או לכבס את הריפודים, עד כמה הם עמידים במים ובשמש. באופן עקרוני מומלץ לכסות או להסיר ריפודים לריהוט גן, משום שלא רק השמש והלחות עשויים לפגוע בהם, אלא גם חיות הבית ומעופפים שונים...

ככלל, מומלץ לכסות את פריטי ריהוט הגן כשאינם בשימוש, גם אם הם עמידים בתנאי חוץ, וכך נזכה לשמור על ריהוט הגינה לאורך זמן במצב חדש ויפה.


לטיפים ולפרטים נוספים על תחזוקה ונקיון של ריהוט גינה הכנסו לאתר ריהוט גן קפיטול: www.capitol.co.il


Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags