מערכות ישיבה לגינה - צורות וסגנונות

מערכות ריהוט גן היום כוללות לאו דווקא נדנדה לגינה או שולחן גן וכסאות, אלא ישנה אופנה של מערכות סלוניות הכוללות כורסאות גן, ספות ושולחנות נמוכים. במאמר זה אנסה לפרט את הסוגים השונים על יתרונותיהם וחסרונותיהם, בכדי להקל על בחירכם.

החלטתם לרהט את הגינה או הגג? מזל טוב!

בהנחה שפניכם אל מערכת ישיבה לגינה בסגנון סלוני, הנה האופציות:

ראשית, נתחיל באופציה האופנתית ביותר – מערכת ריהוט גן ראטן. בשנים האחרונות אופנת הראטן נתפסת כטרנד החם ביותר בענף, אולם סטים מראטן אינם מתאימים לכל אחד.

בכדי להבין זאת, יש להבין מה הוא הראטן – במקור מדובר בנצרים טבעיים, מעין קני במבוק גמישים, אותם ניתן לקלוע לרהיטים. מוצר שכזה מהז'אנר הטבעי הינו יקר מאוד בדרך כלל, ועם זאת הוא עמיד מאוד למשך שנים רבות.

לצערנו, בארץ ניתן למצוא את הרוב המכריע של מערכות הישיבה מראטן סינטטי – אלו סיבי פי.וי.סי. (פלסטיק) שמיוצרים במזרח הרחוק (בדרך כלל בסין) בצורה המדמה את הנצרים הטבעיים (ולפעמים אין כלל קשר בין מראם לבין מראה ראטן טבעי). ייתרונם הוא במראה הטרנדי והאהוב, אולם חסרונם הבולט הינו חוסר עמידות בפני השמש – ידוע שרהיט ראטן סינטטי העומד בשמש נשרף בתוך זמן, ואתם עשויים לרכוש מערכת ישיבה במיטב כספכם, אולם ליהנות ממנה במשך חודשים בודדים בלבד.

האופציה הבאה לרכישת פינות ישיבה לגינה הינה מחומרים פלסטיים איכותיים יותר – כאן נמצא מבחר של מערכות ישיבה העשויות יציקת פלסטיק בסגנון ראטן, לרוב הן עמידות יותר בפני השמש, אולם הן אינן מכילות שלדת וחיזוקי מתכת ולפיכך חוזקם מוטל בספק והן נוטות "לקבל בטן" בתוך פרק שימוש קצר.

ניתן כמובן, למצוא מוצרים איכותיים יותר מתוצרת אירופית. מוצרים אלו מעוצבים בקפידה ומיוצרים בצורה אמינה, כך שישרדו שנים רבות ולא ישרפו מהשמש. באופן מפתיע, חלק מהתוצרת האירופית עומד בצורה מצויינת מבחינת המחיר, מול התוצרת הסינית, כך ששווה להשקיע ולבדוק היטב מה ניתן להשיג...

אופציה שלישית הינה ריהוט גן מעץ – בגזרה זו תמצאו מגוון מערכות ישיבה לשימוש בחצר או במרפסת. ראוי לזכור שמערכות ישיבה מעץ, אף אם הוא מיועד לשימוש חיצוני, דורשות טיפול תחזוקה של שימון או צביעת העץ מדי פעם בפעם. בהנחה שתוכלו לעמוד במטלה זו, תיהנו ממערכת ישיבה איכותית וחזקה לאורך זמן.

לסיכום – ישנו מגוון אדיר של מערכות ישיבה בסגנונות שונים ומחומרי גלם שונים. חשוב לבדוק היטב את השוק ולמצוא מהו המוצר שמוצא חן בעיניכם ביותר, בצד העלות לצד התועלת של המוצר.

Featured Posts
Recent Posts