ריהוט גן בעידן הדיגיטלי

היום רבים מאיתנו רוכשים מוצרים רבים בטלפון, או אפילו דרך האינטרנט, ללא כל מגע אנושי עם איש מכירות. רכישות אינטרנטיות תופסות כבר לגבי כמעט כל מוצר - מוצרי סופר, מוצרי חשמל, כלי בית, אביזרים שונים ועוד. כמובן שניתן למצוא גם פריטי ריהוט, ובהם ריהוט גן למכירה באינטרנט, השאלה בה אעסוק כאן הינה האם זה באמת כדאי ומשתלם?

בניגוד למוצרים רבים, רהיטים אינם "מוצרי מדף" בעלי סטנדרט ותכונות קבועות. מוצרי סופר הינם "קבועים" – מעדן חלב, לחם, חטיפים או כל מוצר אחר אינם שונים מחנות אחת לאחרת, וכאן האינטרנט מסייע לנו במציאת המוצר הזהה במחיר הזול ביותר, מבין מספר חנויות. כך גם במוצרי חשמל – כאשר נבחר טלויזיה ספציפית יהיה לנו דגם ספציפי ונוכל להשוות בין חנויות שונות לגבי אותו מוצר במדויק.

ריהוט גן

לעומת זאת, בענף הרהיטים אצל כל ספק נמצא שולחן במידה קצת שונה, אולי בגובה מעט שונה, וכאן שוני של אפילו ס"מ או שניים מהווים הבדל עצום.

באותה מידה הפרופיל אותו רואים בתמונת המוצר נראה מצויין מבחינה חיצונית, אך אין לנו אפשרות לראות את החיזוקים הפנימיים שלו, את הגימור וכדו'.

גם את צבעי המוצר איננו רואים בתמונה כראוי. שהרי ידוע שעסקים ישקיעו רבות בתמונות איכותיות שיעלו לאינטרנט, בכדי להראות את המוצר במיטבו. אינני רומז חלילה שמנסים למכור לנו מוצר אחר, אבל בתהליך המקצועי של ייצור תמונה איכותית קורה לא אחת שהצבעים משנים גוון, וכך אנו נזמין שולחן או כיסא גן בגוון מסויים ונקבל משהו דומה, אך לא בדיוק באותו הצבע.

בשורה התחתונה – אי אפשר לרכוש כיסא לגינה מבלי לשבת עליו! כיסא יכול להראות נהדר ולקבל את מלוא המחמאות, אולם אם אינו נוח ללקוח באופן אישי, דבר לא ישנה זאת.

מיטת שיזוף

חשוב לזכור, שלמרות הטענה על "חוק המכר מרחוק", זה שמגן על הצרכן בקניה טלפונית או דרך האינטרנט, כאן לא תמיד יהנה הצרכן מיתרונות אילו. הסיבה הפשוטה היא שמרבית מוצרי ריהוט גינה, ובמיוחד אלו שמיועדים למשלוח, ארוזים בקופסאות כקיטים להרכבה עצמית והחוק קובע מפורשות – המוצר יוחזר לספק אך ורק אם לא נפתח ולא נעשה בו כל שימוש, כל שכן לא הורכב. יוצא מכך שאתם עשויים לקבל "שולחן בשק" שמצד אחד לא תוכלו לבדוק אם הוא אכן המוצר שרציתם ומצד שני אם תפתחו לבדוק ותרכיבו אותו – לא תוכלו להחזירו או להחליפו.

לסיכום, בקניית רהיטים אין תחליף להגעה לאולמות התצוגה ובדיקת המוצרים באופן ישיר. התייעצות עם איש מקצוע במקום, בחינת המוצר והחלטה מושכלת על סמך שקלול כל הגורמים, יקנו לנו קניית רהיט איכותי ומתאים לצרכינו, ובסופו של דבר יחסכו לנו עוגמת נפש רבה.

Featured Posts
Recent Posts